اپلیکیشن وب چیست ؟

عبارت اپلیکیشن وب برای افراد مختلف معانی متفاوتی را در بر دارد .بسته به شخص مخاطب شما و محتوای مورد گفتگو افراد مختلف از عباراتی مثل اپلکیشن وب ، وب سایت ، سیستم مبتنی بر وب ، نرم افزار مبتنی بر وب و یا حتی خود کلمه وب استفاده میکنند که به نحوی همگی معانی یکسان و مشابهی دارند .

سازگاری گسترده اپلیکیشن های وب نسبت به نسل قبلی که تنها وبسایتهایی استاتیک وHTML بودند ، موجب شده تا به سختی بتوان تفاوتی بین این عبارات پیدا کرد .  *اپلیکیشن وب *. شامل هر نرم افزار مبتنی بر وبی است که عملکردی را مبتنی بر ورودی های کاربر انجام داده و با سیستمهای پس زمینه مثل پایگاه دادهها و سرورها در تعامل است. زمانی که یک کاربر با یک وبسایت تعامل برقرار میکند تا کار خاصی را انجامدهد ، (مثل ورود به یک وبسایت و کارهای بانکی و خرید ) در حقیقت با سیستمهای پشتی و پس زمینه (ولی به صورتغیرمستقیم و ایمن و محدود ) ارتباط بر قرار میکند و این یک اپلیکیشن وب است.با استناد به اپلیکیشن های وب هر کاری که انجام میدهیم سطح تماسی را برای هکرها به اپلیکیشن فراهم میکند .کمی ساده تر نگاه کنیم .

اپلیکیشنهای وب کدهایی هستند که توسط اشخاص برنامه نویس نوشته شده اند. برنامه نویس انسان است و انسان هم همانگونه که مطلع هستید جایزالخطا!در نتیجه احتمال بروز خطاها افزایش پیدا میکند .انسان خسته میشود ،عصبانی و بی حوصله و گرسنه و تشنه میشود و همین ها موجب بروز حواس پرتی و پدید آمدن باگ های برنامه نویسی میشود.

شاید با خودتان بگویید خطای برنامه نویسی و باگ های موجود در برنامه ایجاد شده ، یک خطای انسانی است که به سادگی آن را میتوان توسط یک برنامه نویس برطرف کرد .واقعیت چیز دیگری است !بیشتر آسیب پذیری ها به سادگی ترمیم نمیشوند چرا که اکثر ایرادهای ایجادشده به فازهای اولیه چرخه توسعه حیات نرم افزار باز میگردد .وارد جز ئیاتنمیشویم فقط در این حد بدانید که برقراری امنیت خیلی آسانتر است که به عنوان بخشی از فازهای توسعه نرم افزار پیادهسازی شود و به عنوان یکی از نیازمندی ها در نظر گرفته شود تا اینکه پروژه تمام شود و پس از آن بخواهید ایرادهای پدید آمده را رفع و رجوع کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *